צילומי מזון וסטיילינג – כל היתרונות

בואו נדבר

צילומי מזון וסטיילינג – כל היתרונות

עולם הצילום הוא הרבה מעבר לצילום נופים או צילומי פורטרטים. אחד התחומים הנפוצים ביותר כיום בתחום הצילום הוא צילום מזון וסטיילינג. הכוונה היא לצילום מנות וסוגי מזונות, המתאימים בדרך כלל לתפריטים ואתרים של מסעדות. התמונות אמורות להציג את המזון במלוא תפארתו, לעשות שימוש באלמנטים שונים ומקצועיים מתחום הצילום לצד סטיילינג ועיצוב של המנות בצורה מתאימה והפקת תמונות מרהיבות שיסייעו הן למיתוג העסק, הן למוצרי דפוס שונים וכמובן גם להגדלת הכנסות.

מי צריך ולאילו סוגי מנות זה מיועד?

צילום מזון נפוץ בעיקר בתחום המסעדות, בתי הקפה ועסקים שונים הקשורים באוכל. המטרה של התמונות הללו היא בעיקר להבליט את המזון ולגרום לאנשים לחוש את הטעם של המנה מעצם ההסתכלות עליה. כמה מכם ראו תמונה של המנה במסעדה באמצעות טאבלט או בתפריט או אפילו בצלחת בשולחן שליד ואמרתם לעצמכם – וואו! כזה אני רוצה! כמובן שתמונה תמשוך אותנו יותר מאשר הטקסט המציג את שם המנה והמחיר שלה. צילומי מזון יכולים להתאים גם לחברות קייטרינג, למוצרי דפוס שונים, לפרסומות, לבלוגים בתחום המזון והמתכונים ועוד.

היתרונות בשימוש בתמונות מקצועיות של מזון וסטיילינג:

  • מרבית האנשים הנם בעלי אינטליגנציה וויזואלית ולכן שימוש בתמונות לרוב יהיה טוב ומתאים יותר. לדוגמה: הוספת מסכים במסעדה המציגים תמונות של המנות או צילומים של חלק מהמנות לתפריט יכולים לסייע בהגדלת המכירות לאותן מנות מצולמות.
  • לראות תמונה של התמונה עוזר לנו להמחיש ולדמיין את הטעם של המנה כאשר הוא יותר מוחשי לנו לעיניים.
  • ניתן לצלם את האוכל בצורה אומנותית שמיטיבה עם האוכל ומפרגנת לו.
  • תמונות מקצועיות ואיכותיות של המנות יכולות להעיד גם על איכות המזון במסעדה באופן כללי.
  • אנשים אוהבים לאכול מנות שגם נראות טוב ולא רק טעימות.
  • ניתן להשתמש בתמונות כחומרי פרסום עם זכויות יוצרים שלכם. מלבד ההדפסה שלהם בתפריטים, פליירים ומוצרי פרינט של המסעדה תוכלו גם להשתמש בהם באתר האינטרנט, בדף הפייסבוק ועוד.

טיפים חשובים לצילום מזון:

הטיפ הראשון שלנו הוא לעבוד מולם צלם מקצועי בתחום. בדרך כלל ניתן להזמין את הצלם ליום צילום מיוחד והוא יגיע עם מעט ציוד לעיצובי רקע וכן ציוד צילום מקצועי, תאורה וכל מה שצריך כדי להפיק תמונות מרהיבות במקום. כדי לדאוג לרקע ניטרלי שמצד אחד יהיה מספיק יפה והצבעים שלו ישתלבו בתמונה בצורה נכונה ומתאימה ומצד שני לא יגנוב את הפוקוס של המנה אשר צריכה להתבלט בצבעיה על פני הרקע. כדי לסדר את המנות ביחד עם ירקות, רטבים, אבקה, סכום, כלים או אלמנטים שונים שיכולים להוסיף לאותנטיות של התמונה ולנראות הוויזואלית שלה. ללא יותר מדי אלמנטים כדי, שוב, לא לתפוס את הפוקוס העיקרי שצריך להיות על המנה עצמה. שימוש ברקע של עץ למשל יכול להתאים במקרים רבים אולם לדמיון אין הגבלה.

עוד בנושא