סנאפ משתפים – 10 טיפים שימושיים לצילומי אוכל

בואו נדבר

עידון הטעם והחך שלנו והאינסטגרם שמאפשר לאנשים רבים להגיע בקלות לתוצאות מעולות בצילומים בסמארטפון שלהם הפכו צילום אוכל לפופולרי. לצילומי אוכל מקצועי יש ביקוש בגלל כמה דגשים שכדאי לשים אליהם לב כשמצלמים. להלן טיפים שיעזרו לכם לצלם טוב יותר. אספנו את כל הידע מהצוות צילום שלנו והחלטנו לחלוק אותו פה איתכם. מוכנים? בואו נתחיל!

לצילומי אוכל איכותיים משתמשים בציוד איכותי

אין מספיק מילים לתאר את החשיבות של מצלמה טובה, או ייעודית או בטלפון, עם רזולוציה טובה שלא גורמת לטשטוש, עם בחירה נכונה של הפוקוס ושל התאמה לצילום יום או לילה. אם אין לכם ציוד כזה, בחרו את נושא הצילום כך שלא יסבול מהנחיתות של הציוד.

מעט פריטים בתמונה

החליטו מה בא לכם לצלם כדי לא לבלבל את העין ולמקד אותה במה שבאמת מעניין בשטח. אם יש שולחן מלא מטעמים צלמו אחד אחד. זה נכון גם כדי שתוכלו אחר כך להשתמש בתמונות המתאימות לכל מטרה בנפרד.

נושא מוגדר

אם אתם מצלמים מאכלי ירקות התמקדו בזה ואם אתם רוצים אוכל איטלקי או יפאני התמקדו בהם. זה חשוב משום שלכל נושא יש עיצוב משלו ויש אווירה שהוא צריך ליצור. ככה הצילומים יעבירו טוב יותר את המסר העיצובי.

תאורה

פילטרים זה נחמד אבל בלי אור אין תמונה. קודם צלמו באור מספיק ואחר כך שחקו עם הפילטרים. אם מראש ברור לכם שאתם רוצים תאורה עמומה ורומנטית, כוונו את גופי התאורה והחשיפה של האובייקט כך שתקבלו זאת מהתחלה.

צבעים

אוכל זה צבעים והם היחידים שיכולים להעביר ריחות וטעמים בתמונה. נצלו את הצבעים והמרקמים שלהם ליצירת קומפוזיציה מעניינת. אם יש צבע בולט ומיוחד נצלו אותו כדי לעצב את כל התמונה בהתאמה לצבע הירק, הפרי או המאכל. זה מה שמושך את העין.

צילחות

שפים מצלחתים מנות, כלומר מסדרים אותן יפה על הצלחת כדי לקבל הגשה מושכת ומגרה. נסו לשחק את הפריטים כדי לצלחת בעזרת המרקמים שלהם ומשחק ביניהם כדי לקבל תמונה מעניינת על הצלחת עצמה.

בחירת כלים

אלא אם כן יש לזה מטרה, אל תשתמשו בכלים מלוכלכים ושבורים, סדוקים ומוכתמים. לא חייבים להשתמש בפורצלן אבל לפחות שהפשטות תהיה נעימה ונקייה ולא תגרום אי נוחות.

סביבה ואווירה

הסביבה היא הרקע והאווירה של האוכל. לאוכל כפרי מתאימה סביבה כפרית בדרך כלל, אבל אפשר גם לקבל תמונה מעניינת אם מציגים אותו במיקום יוצא דופן ולא שגרתי, כמו ים או על רקע מגדלי יוקרה. חשבו בצורה יצירתית כדי למצוא את הסביבה שתתאים לרקע שאתם רוצים להציג.

לא חובה לצלם אנשים

אוכל הוא גיבור בפני עצמו ולפעמי מספיקות רק ידיים שמגישות או מכינות אותו. לא חובה לצלם אנשים אם תהיתם מה עושים אתם. גם צילום שלהם מהגב מגישים צלחת מדגיש שכאן האוכל הוא חשוב.

רגישויות

אם אתם מצלמים לטבעונים ברור שלא תצלמו להם מנגל מעשן או מחלבה. רגישויות לנושאים מסוימים חייבות להילקח בחשבון לפי מטרת הצילום שלכם, כך ייהנו ממנו יותר.

 

 

עוד בנושא